Hiçbir yere Çağrılmayan İbrahim / Ali YILMAZ

Bartın’da FSM Anadolu Lisesinde Felsefe Öğretmenliği yapan, aynı zamanda yazar olan Ali Yılmaz’ın üçüncü kitabı çıktı. Daha önce Doğan Kitap’tan “Karanlık Vardiya-90’lı Yılların Politik Arşivi” ve Metis Yayınlarından “Kara Arşiv-12 Eylül Askeri Cezaevleri” adlı siyaset felsefesiyle ilgili kitapları bulunan Yılmaz’ın üçüncü kitabı roman.
Eğitimci ve yazar Ali Yılmaz’ın “Hiçbir yere Çağrılmayan İbrahim” adıyla KDY’de yayınlanan kitabı “ yoksulluk, eğitimde eşitsizlik ve okul üzerine bir roman” olarak tanıtıldı.
Tanıtım bülteninde “yaşam mücadelesinin yoksul insanlar üzerindeki etkisi hiç de olumlu olmuyor. Köklerini yitirip umutla umutsuzluğu, dengeyle aşırılığı, iyiyle kötüyü en uçlarda yaşayan insanlar ortaya çıkartıyor. Bir şairin dediği gibi, “her biri ayrı keder öyküsüdür yoksulun hayatı” ifadesinin yer aldığı romanın tüm geliri ihtiyacı olan öğrencilere bağışlanacak ve burs olarak kullanılacak.

 

 

Ali Yılmaz
1970 yılında İzmit’te doğdu. Ege Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Ağrı’da başladığı eğitimciliğe çeşitli kademe ve görevlerle, özel ve kamu kurumlarında İzmir, Kocaeli, Kızıltepe ve Bartın’da devam etti. Sendika ve demokratik kitle örgütlerinde aktivist olan Ali Yılmaz, politik araştırmalarla ilgileniyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile Avrupa Konseyi’nin ortak yürüttüğü “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları” projelerinde çalıştı. TÜBİTAK/MEB Felsefe Program hazırlama calıştaylarında yer aldı. “Özel Yetenekli Öğrenciler İçin Felsefe Dersi Ortaöğretim Programı” nın hazırlayıcılarındandır.

Yorum Yaz