15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor: “Evde kalamayanları gör”

30 Nisan 2020

Bu yıl 15’incisi COVID-19 koşullarında online olarak düzenlenecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor.

 

“Evde kalamayanları gör” sloganıyla düzenlenen 15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin (İFF) gala gösterimi 1 Mayıs Cuma günü, saat 20.00’da festivalin YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.

Alican Yücesoy’un sunuculuğunu üstlendiği galaya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Mert Fırat ve Ercan Kesal ile yurtdışından yönetmenler konuk olacak. Burcu Yeşilbaş, Kardeş Türküler, Metin-Kemal Kahraman ve Şanışer de şarkılarıyla izleyicilere müzik şöleni yaşatacak. Galada ayrıca, yönetmen Fatih Pınar’ın Kaza Değil Cinayet filmi gösterilecek.

Toplu olarak gösterilecek Otobüs, Sarı Mercedes, Cumartesi Cumartesi ve Umut Üzümleri filmlerinin yönetmeni Tunç Okan ile 2 Mayıs Cumartesi günü saat 17.25’te canlı söyleşi yapılacak. Tunç Okan, Youtube kanalından canlı yayınlanacak söyleşide izleyenlerin sorularını yanıtlayacak.

Cumartesi Cumartesi filminin Türkiye’de daha önce gösterilmeyen Fransa kurgusu da festivalin YouTube kanalı üzerinden izleyicilerle buluşacak.

Gün gün filmlerin gösterim programı için tıklayınız!

Festivalde gösterilecek filmler hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız! (Filmler sadece birer kez ve belirtilen saatlerde gösterilecektir.)

İFF’yi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

facebook.com/iscifilmlerifestivali

twitter.com/iscifilmfest

instagram.com/iscifilmleri

İFF’nin YouTube kanalına abone olmayı unutmayın: youtube.com/channel/UCNrrRyknHWUfzLxhEplOULQ

Kaynak: Sendika.Org

Yorum Yaz